27 stycznia 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

BEZPIECZEŃSTWO I NIEZAWODNOŚĆ SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH


REJESTRACJA

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Marken Systemy Antywirusowe od 21 lat funkcjonuje w branży IT, specjalizując się w rozwiązaniach do ochrony komputerów, sieci oraz danych. W ofercie firmy znajdują się m.in produkty takich firm jak Bitdefender czy ESET – światowych liderów na rynku oprogramowania bezpieczeństwa. Rozwiązania wymienionych producentów cieszą się dużą popularnością wśród klientów i otrzymują najwyższe oceny od niezależnych instytutów badawczych AVTEST czy AV- Comparatives. Od 2012 roku firma Marken Systemy Antywirusowe jest oficjalnym i jedynym przedstawicielem w Polsce firmy Bitdefender, jednego ze światowych liderów systemów bezpieczeństwa.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Firma System-IT została założona w 2002 roku. W trakcie naszej wieloletniej działalności, wspólnie z naszymi Klientami i zaufanymi Dostawcami, pozyskaliśmy szeroką gamę rozwiązań, które pozwalają nam na świadczenie kompleksowej obsługi IT. Jesteśmy firmą Integratorską i naszą dewizą jest oferowanie najwyższej klasy rozwiązań i usług, co potwierdzamy certyfikatami znanych producentów sprzętu i oprogramowania. Stale rozszerzając ofertę produktową stawiamy na ciągłe szkolenie, egzaminy i certyfikacje naszej kadry zarówno inżynierskiej jak i handlowej, co sprawia, iż z powodzeniem integrujemy systemy i usługi tworząc bezpieczne i kompleksowe rozwiązania. Pozwala to na optymalny i elastyczny dobór rozwiązań dla naszych Klientów, a wsparcie techniczne zarówno podczas realizacji projektów, jak i po ich zakończeniu to jeden z naszych atutów. Współpraca z nami to bezpieczeństwo i pewność najwyższej jakości obsługi.
TRECOM jest polską firmą technologiczną nastawioną na dostarczanie inteligentnych i nowoczesnych rozwiązań usprawniających biznes naszych klientów. Od ponad 20 lat projektujemy, wdrażamy i integrujemy złożone systemy informatyczne. Jesteśmy też gwarantem ich bezpiecznego funkcjonowania i utrzymania. Dziś Grupa Trecom to 7 spółek w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski oraz jedna spółka na Słowacji. Dynamiczna ekspansja na rynku polskim oraz europejskim nie wpłynęła na fundamentalne motto założycieli Grupy: najważniejsze są kompetencje. To dlatego każdą ze spółek w Grupie kieruje specjalista inżynier oraz handlowiec. Dzięki takiej strukturze organizacji Grupa Trecom to Grupa Ekspertów. Nieustanne dążenie do zdobywania obszarów działania, poszukiwanie nowych kompetencji oraz poszerzania tych już nabytych, zostały uhonorowane przez największe firmy w branży IT. Od lat jesteśmy jednym z największych partnerów Cisco i gold partnerem wielu innych kreatorów najnowszych rozwiązań w branży IT. Obecnie Grupa Trecom to ponad 50 światowej klasy inżynierów certyfikowanych przez najważniejszych przedstawicieli branży IT. Głównym obszarem naszej działalności jest projektowanie, wdrażanie i integracja złożonych systemów informatycznych oraz zagwarantowanie ich bezpiecznego funkcjonowania. W zgodzie z naszą dewizą: Kreacja, Bezpieczeństwo, Rozwój. Specjalizujemy się m.in. w dostarczaniu sprzętu i wdrażaniu oprogramowania do inteligentnych sal konferencyjnych. W tym zakresie od wielu lat jesteśmy jednym z głównych partnerów Cisco w Polsce. Z dumą wspieramy swoich klientów we wszystkich zadaniach związanych z obszarami Collaboration, Security, Data Center i Enterprise Networking. Współpracujemy z ich działami IT i nieustannie dążymy do optymalizacji oraz rozwoju posiadanej przez nich infrastruktury.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Zarządzanie tożsamością w modelu usługowym

- Adrian Kapczyński (17 53c - Stowarzyszenie na rzecz Cyberbezpieczeńtwa)

Prelekcja dotyczy systemów zarządzania tożsamością oferowanych w modelu usługowym (as a service). Przegląd aktualnych rozwiązań zostanie wzbogacony o praktyczny pokaz, jak i omówienie studium przypadku wdrożenia rozwiązania IDMaaS

10:35 - 11:05

Praktyczne aspekty związane z zawieraniem umów w obszarze bezpieczeństwa danych
- Damian Klimas (dotlaw)

Podczas wystąpienia opowiem o wybranych aspektach wpływających bezpośrednio na bezpieczeństwo prowadzenia działalności związanej z przetwarzaniem danych, co podsumuję najczęściej spotykanymi rodzajami umów w obszarze bezpieczeństwa.
Agenda: 
1) Podstawowe zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem (istotne incydenty bezpieczeństwa, case study, analiza skutków incydentów awarii centrów danych i wnioski, objęcie ochroną ubezpieczeniową); 
2) Procedury i dobre praktyki w obszarze bezpieczeństwa (kategoryzacja danych, polityki bezpieczeństwa, szkolenia)
3) Najczęściej spotykane rodzaje umów w obszarze bezpieczeństwa

11:10 - 11:40

Wizualizacja incydentów bezpieczeństwa przy pomocy Bitdefender GravityZone

- Dariusz Woźniak (Marken)

W Twoim środowisku doszło do incydentu związanego z bezpieczeństwem, ale nie wiesz jak to się stało oraz jakie kroki dalej podjąć? A może chciałbyś maksymalnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia takiego ataku przy pomocy narzędzi do ochrony proaktywnej? Jeżeli na jedno lub drugie pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to ta prelekcja jest dla Ciebie

11:45 - 12:15

SecureVisio, czyli zintegrowana platforma bezpieczeństwa jako sposób na skuteczne zarządzanie cyberbezpieczeństwem organizacji

- Mateusz Majewski (Trecom/Esecure)

W dzisiejszym świecie cyberataki to niemal codzienność. Coraz bardziej zaawansowane techniki ataków i coraz większe straty powodowane m. in. przez ataki ransomware, wycieki danych, utratę reputacji.

Zatem co zrobić by zawsze mieć pod kontrolą bezpieczeństwo naszej organizacji, szybko wykrywać wszelkie zagrożenia i skutecznie na nie reagować? W dobie ogromnego deficytu specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa i coraz większej ilości pracy dobrym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie zintegrowanej platformy, która zautomatyzuje najważniejsze procesy zarządzania bezpieczeństwem, zaalarmuje w przypadku incydentu bezpieczeństwa i poprowadzi przez proces skutecznej reakcji

 

12:20 - 12:50

Storage chmurowy – bezpieczeństwo danych w rozwiązaniach NetApp

- Piotr Piasecki (System-IT)

Od wielu lat ochrona i zarządzanie danymi stanowi jedno z największych wyzwań w branży IT. 
Obecnie, dane to najcenniejszy kapitał każdej z firm, a Terabajty informacji, które są wytwarzane przez organizacje muszą być gdzieś zmagazynowane.
W obliczu galopującego wręcz rozwoju nowych technologii, świat nadal stara się nadążyć za ogromnym przyrostem plików.
Podczas naszego spotkania powiemy, jak w bezpieczny sposób można przechowywać zgromadzone dane, wykorzystując do tego technologię NetApp.

12:55 - 13:25

20 lat bezpieczeństwa sprzętu, oprogramowania i użytkowników. Statlook, czyli stabilne zarządzanie zasobami w praktyce.

- Marcin Pera (Statlook)
Borykasz się z częstymi i niespodziewanymi zmianami w systemie pracy, za którymi musisz nadążyć by zadbać o bezpieczeństwo organizacji i wszystkich pracowników? Zastanawiasz się jak uporać się z rosnąca ilością sprzętu i oprogramowania, dopilnować spraw licencyjnych? Od 20 lat rozwijamy program, którym skutecznie możesz zarządzać bezpieczeństwem sprzętu, oprogramowania, danych oraz ludzi i to niezależnie od tego, gdzie w danej chwili się znajdują. O tym właśnie opowiemy podczas spotkania.

13:30 - 14:00

Sprzątanie po atakach i odzyskiwanie danych

- Karol Wodecki (Standard Chartered)

Zabezpieczenia oraz kopie zapasowe danych, które nie muszą być drogie.

(AWS, Azure, NAS, Google drive, serwer lokalny, dysk lokalny w lustrzanym odbiciu).

14:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej bezpieczeństwu w sieci. Spotkanie skierowane jest do kierowników działów IT, oficerów bezpieczeństwa, managerów IT, administratorów sieci i systemów zabezpieczeń oraz wszystkich osób odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa systemów w firmie.

Zapraszamy również osoby decyzyjne odnośnie zakupów IT ze średnich i dużych przedsiębiorstw, z różnego typu branż: finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacji, usługowej, energetycznej, przemysłowej, z administracji i instytucji publicznych.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • Zarządzanie bezpieczeństwem informacji

 • Jak zapewnić bezpieczeństwo danych w usługach w chmurze

 • Systemy audytu bezpieczeństwa (skanery), systemy kontroli włamań

 • Oprogramowanie i urządzenia szyfrujące 

 • Zarządzanie tożsamością, kontrola dostępu

 • Systemy firewall i VPN

 • Sztuczna inteligencja

 • Oprogramowanie i systemy antywirusowe

 • Serwery usług sieciowych

 • Systemy klastrowe

 • Bezpieczeństwo i niezawodność systemów baz danych

 • Polityka bezpieczeństwa

 • Fizyczne zabezpieczenie infrastruktury systemów o znaczeniu krytycznym

 • Pamięci masowe i systemy archiwizacji danych

 • Ciągłość działania, disaster recovery

 • Zarządzanie bezpieczeństwem urządzeń mobilnych

 • Bezpieczeństwo transakcji elektronicznych

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach
 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)
 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych

ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące zabezpieczania i usprawniania systemów informatycznych,  zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt: karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności