10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Wykład merytoryczny zarezerwowany

- Marcin Rutecki (Becour, Klub Inteligencji Biznesu)

10:35 - 11:05

AI w biznesie wg Nvidia – pioniera w tworzeniu narzędzi do AI

- Sebastian Sztynder (Arrow ECS)

Rok 2024 według NVIDIA ma szansę stać się przełomowym okresem dla generatywnej sztucznej inteligencji. Firma ta jest pionierem w dziedzinie GPU i przetwarzania graficznego, a ich zaangażowanie w rozwój AI jest niezaprzeczalne.: NVIDIA stale udoskonala swoje układy GPU, co pozwala na coraz bardziej zaawansowane obliczenia. Wzrost mocy obliczeniowej może przyspieszyć rozwój generatywnych modeli AI. W ostatnich latach obserwowaliśmy znaczący postęp w dziedzinie algorytmów generatywnych, takich jak GAN (Generative Adversarial Networks) i VAE (Variational Autoencoders). NVIDIA jest aktywnie zaangażowana w badania nad tymi technologiam. W trakcie prezentacji przedstawimy jakie narzędzie posiada Nvidia aby wspierać dalszy rozwój sztucznej inteligencji.

11:10 - 11:40

Ile AI jest w AI?

- Dominik Kopaczek i Paweł Kamiński (Cloudware Polska)

11:45 - 12:15

Uwolnij potencjał danych i rozwijaj organizację. Od zautomatyzowanej, opartej o AI, eksploracji i analizy procesów do strategii hiperautomatyzacji

- Bartosz Kochanowski (Rhenus Automation) i Pavel Arno (IBM)

Wiele współczesnych firm nie jest świadoma, że recepta na zwiększone przychody, wyższą marżę i efektywne procesy leży w ich danych. Nie możesz zmienić, ulepszyć ani zautomatyzować procesu, jeżeli tak naprawdę nie wiesz, jak wygląda i jakie działania i decyzje wpłynęły na jego kształt. Podczas prezentacji przedstawimy zalety zautomatyzowanej eksploracji, analizy, monitorowania procesów i wsparcia decyzji przy wsparciu IBM Process Mining, a następnie przestawimy, jak dbać o wydajność i dostępność aplikacji przy pomocy IBM Instana.

12:20 - 12:40

Statlook AI - bezpieczny użytkownik, zarządzanie zasobami IT i sztuczna inteligencja

- Marcin Pera (Statlook)

12:45 - 13:15

Wykład Sponsora Konferencji

13:20 - 13:50

Wykład merytoryczny zarezerwowany

- Tomasz Dmuchowski (Hub Grow)

13:55 - 14:25

Jak przekuć AI w użyteczne narzędzie pracy w bankowości korporacyjnej? Case study systemu CRM w grupie RBI

- Karol Dzierżyc, Martyna Bęzel (Raiffeisen Tech)

W prezentacji omówimy sposoby wykorzystania sztucznej inteligencji w bankowości korporacyjnej, skupiając się na przypadku systemu CRM w grupie RBI. Przedstawimy, jak AI może usprawnić procesy biznesowe, analizę danych oraz obsługę klienta w sektorze finansowym. Uczestnicy dowiedzą się, jak zastosowanie AI może zwiększyć efektywność operacyjną, poprawić personalizację obsługi klienta oraz optymalizować procesy decyzyjne w bankowości korporacyjnej. Po prezentacji uczestnicy będą wyposażeni w wiedzę na temat konkretnych korzyści i możliwości wprowadzenia sztucznej inteligencji do obszaru bankowości korporacyjnej na przykładzie systemu CRM w grupie RBI.

14:30 - 15:00

RODO vs. AI - 5 pułapek dla bezpieczeństwa danych osobowych przy korzystaniu z narzędzi analitycznych opartych o AI

- Martyna Popiołek-Dębska (MPD law firm)

15:05 - 15:35

Wykład merytoryczny zarezerwowany

- dr Agata Majchrowska (CODR.pl Reaserch Lab)

15:35

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

28 maja 2024


Godzina:  10:00

ONLINE

AI & BUSINESS ANALYTICS

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Konferencja poświęcona sztucznej inteligencji (AI) i analizie danych w biznesie to wyjątkowe wydarzenie, gromadzące ekspertów, praktyków i liderów branży. Podczas spotkania omawiane są najnowsze trendy, innowacje i zastosowania technologii AI w obszarze analizy biznesowej. Uczestnicy mają okazję dowiedzieć się, jak wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji do optymalizacji procesów biznesowych, prognozowania trendów rynkowych oraz podejmowania strategicznych decyzji. Konferencja stanowi doskonałą platformę do wymiany wiedzy  i zdobywania inspiracji dla efektywnego wykorzystania AI i analizy danych w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym.

PROPONOWANA TEMATYKA:

1.     Nowoczesne podejście do Business Intelligence z wykorzystaniem sztucznej inteligencji:

 • Automatyzacja procesów raportowania
 • Wzmacnianie decyzji biznesowych poprzez analizę danych 
 • Risk management
 • Data integration

2.    Rozwój i implementacja zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego w biznesie:

 • Prognozowanie trendów rynkowych
 • Optymalizacja procesów biznesowych za pomocą ML

3.    Praktyczne zastosowania analizy predykcyjnej w biznesie:

 • Personalizacja doświadczenia klienta
 • Zmniejszenie ryzyka biznesowego poprzez prognozowanie

4.    Etyka i transparentność w analizie danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji:

 • Odpowiedzialność społeczna w zastosowaniach AI
 • Bezpieczeństwo danych w erze sztucznej inteligencji
 • Data literacy

5.    Implementacja narzędzi do wizualizacji danych w analizie biznesowej:

 • Interaktywne dashboardy dla użytkowników biznesowych
 • Wizualizacja dużych zbiorów danych

6.    Cloud Data Warehouse

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • Specjalistów ds. Analizy Danych
 • Specjalistów ds. Business Intelligence
 • Przedsiębiorców zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami dla swoich firm
 • Specjalistów ds. Sztucznej Inteligencji
 • Specjalistów ds. Technologii Informatycznych
 • Pracowników ds. Marketingu i Sprzedaży

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

GŁÓWNY SPONSOR

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Cloudware Polska jest producentem oprogramowania, integratorem systemów IT, a przede wszystkim partnerem w transformacji technologicznej Klientów. Budujemy oraz modernizujemy systemy, łączymy nowoczesne technologie z rozwiązaniami czołowych producentów. Od ponad 13 lat tworzymy polską branżę IT. Wieloletnia współpraca z technologicznymi liderami, pozwoliła nam stworzyć unikalną ofertę wartości, która nie tylko uwzględnia wszystkie potrzeby naszych Klientów, ale przede wszystkim wspiera ich w procesach biznesowych.  Uwielbiamy nowe wyzwania, wychodząc z założenia, że tylko takie pozwalają nam się stale rozwijać oraz poszerzać nasze kompetencje.  Zespół Cloudware Polska to wykwalifikowani specjaliści IT, inżynierowie oraz menedżerowie o ugruntowanej pozycji w branży, którzy służą swoją ogromną wiedzą i doświadczenie. Każde rozwiązanie oferowane naszym klientom ma na celu obniżenie kosztów działania firmy przy jednoczesnym zwiększeniu jakości oferowanych usług. Poprzez optymalizację działań zasobów IT nasi Klienci zyskują przewagę konkurencyjną w ramach prowadzonych działalności. Oferujemy także usługi consultingowe, prowadzone na najwyższym poziomie oraz audyty IT, które są przeprowadzane przez najlepszych ekspertów na rynku. Więcej na www.cloudware.pl
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Rhenus Automation (Rhenus Digital Workforce Sp. z o.o.), wchodzący w skład koncernu Rethmann jest sprawdzonym dostawcą nowoczesnych usług biznesowych i doradczych, specjalizującym się w automatyzacji procesów i wsparciu w podejmowaniu decyzji (data driven management). Będąc częścią jednej z największych firm w tej branży w Europie, wspiera zarówno doskonałość operacyjną procesów biznesowych jak i efektywność w obszarze IT. Do pierwszej grupy można zaliczyć: -  wdrożenia automatyzacji procesów (RPA) i tworzenie cyfrowych pracowników mających zastosowanie do nawet 70% wszystkich procesów w organizacji i realizować je w koszcie ok. 3x-5x krotnie taniej. Projekty te są realizowane ze wsparciem technologii partnerskiej IBM. - zautomatyzowane systemy rozpoznania i ekstrakcji danych z każdego typu dokumentu (obraz, skan, itd), wdrażane często wraz z panelami akceptacyjnymi (AIOCR), systemami workflow i wspierającymi robotami. Efekt to nawet 95% większa efektywność (czas/koszt) w stosunku do procesu analogowego.   - wprowadzamy do organizacji technologię IBM Process Mining i IBM Task Mining która wspierając filozofię ciągłego doskonalenia pozwala pokazać procesy takimi jakie są w rzeczywistości (często nieefektywne), odwzorować wybrane procesy w czasie rzeczywistym na diagramach (tzw. cyfrowy bliźniak) czy zobaczyć jak wydawałoby się ten sam proces czy czynność (np. obsługa zamówień, proces sprzedaży czy transportowy) może być różnie realizowany przez zespół firmy (taniej-drożej ; dłużej-krócej, itd.). - wspieramy organizacje na drodze do zrównoważonego rozwoju, raportowania i monitorowania celów ESG. Automatyzujemy całkowicie proces zbierania danych, przetwarzamy i monitorujemy zmiany, jak również wdrażamy systemy do raportowania ESG. Zmniejszamy obciążenie pracowników nawet do 90%, eliminujemy w 100% błędy ludzkie, umożliwiamy 100% audytowalność źródeł danych. Nasza oferta w obszarze IT excellence obejmuje między innymi: - Narzędzia wspierające cyberbezpieczeństwo: IBM QRADAR Security (SIEM) oraz Nessus Tenable (skaner podatności).  - Wdrażamy rozwiązanie IBM Instana które śledzi parametry całego stosu technologicznego (od przeglądarki, przez aplikację i integrację, do bazy danych), oraz IBM Turbonomic który kontroluje alokację zasobów i zapewnia ich dostępność dla aplikacji. - Wspieramy efektywne zarządzanie zasobami IT i zgodnością licencyjną z oprogramowaniem o złożonych regułach licencyjnych (np.: Microsoft, Oracle, SAP, #IBM, Salesforce, Red Hat) dzięki: IBM Flexera oraz IBM Apptio które zapewni widoczność całkowitych kosztów powstania i utrzymania aplikacji oraz zasobów IT.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności